09/01/2011

projekt "Retked Pärnumaa kooliõpilastele"

Alates 2011 a jaanuarist alustab Pärnu Loodus- ja Tehnikamaja õpperetkede sarjaga. Retked toimuvad kord kuus nädalavahetusel ning kestavad reeglina terve päeva.
Esimene õpperetk toimub 29.01, kogunemine kell 9.45 Kooli 6B maja ees. Väljasõit kell 10.00. Tagasi tuleme orienteeruvalt 16.00-17.00.
Iga retke osavõtutasu on 3 eurot ning selle eest saavad lapsed väikese lõuna ning sooja joogi/mahla, ekskursioonid looduskeskustes ja muuseumites ning transpordi sihtkohta ja tagasi. Soovi korral võib lastele lisaks kaasa panna võileiva, piruka või puuvilja. Karastusjooke, kartulikrõpse jmt mitte kaasa võtta.
Registreerumine õpperetkedele toimub sekretär Triin Saare juures Kooli 6B või õpetaja Triin Tamme juures Kooli 11. Nimekirja pannakse lapsed siis, kui osavõtutasu on makstud. Kokku on bussis kohti 40 lapsele.
Jaanuarikuu retke registreerumine lõpeb 25.01 või siis, kui kohad on täitunud. Õpperetked ei toimu ainult Loodus- ja Tehnikamaja õpilastele vaid kõigile Pärnumaa kooliõpilastele, seega saavad lapsed kaasa võtta oma sõbrad/sugulased.

Ekskursioonide orienteeruv kava:
Jaanuar – räätsamatk Soomaal
Veebruar – õppekäik Emajõe Suursoo looduskeskuses ning leivaprogramm Eesti Põllumajandusmuuseumis (Tartumaa)
Märts – õppekäik Alatskivi looduskeskuses ning Kalevipoja koja külastus (Jõgeva- ja Tartumaa)
Aprill – õppekäik Saunja looduskeskuses Silma looduskaitsealal (Läänemaa)
Mai – Elistvere loomapargi külastus ning õppekäik Luua arboreetumis (Jõgevamaa)
Juuni – õppeprogramm Kabli looduskeskuses Luitemaa looduskaitsealal

Lisainfo:
Õpetaja Triin Tamme (tel 555 91 676)

Retked toimuvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastuse toel.

No comments:

Post a Comment