29/01/2011

räätsamatk Soomaal

Kõige kiuste sai tänaseks planeeritud räätamatk Soomaale siiski tehtud. Juba eile õhtul tõi Argo (OÜ Seikle Vabaks) meile retkeks vajalikud räätsad, hommikul käisin läbi kohvikust Ahoy, et kätte saada söögipakikesed ning seejärel asusin loodusmajas bussi ootama. Riburadapidi saabusid ka lapsed, keda lõpliku arvestuse järgi oli 42. Mõned lapsed tulid juurde, teised aga kukkusid ära. Nagu ikka :)
Bussireis möödus tõrgeteta, paaril oksendamisaltil lapsel sai silm kenasti peal hoitud ning õnnetusi õnneks ei juhtunud. Soomaa rahvuspargi külastuskeskuse juures jagasime lapsed pooleks, esimene grupp õpetaja Kadri juhtimisel pani endale jalga räätsad ning asus Koprarada avastama. Teise grupiga läksime looduskeskusesse tubaste tegevustega tutvuma. Sissejuhatuseks vaatasime filmi Sooma viiest aastaajast, seejärel tutvusime topiste ja putukakoguga ning lõpetuseks tegime väikese viktoriini kontrollimaks uute teadmiste kinnistumist. Selleks ajaks jõudis ka teine grupp matkalt tagasi ning oligi meie kord metsa minna. Panime räätsad jalga ning asusime hanereas minekule. Lapsed olid räätsadega kõndimisest ning metsas olemisest vaimustuses, eriti tore oli kohata kopra poolt värskelt näritud puud ning kohe selle kõrval olevat urgu. Kahjuks loomade jälgi väga ei näinud, ju olid nad juba varakult saanud info meie saabumisest ning põgenesid kaugemale ;)
Peale matka võtsime kokku viktoriinitulemused ning jagasime lastele Soomaa rahvuspargi poolt välja antud raamatukesed kohalike metsaasukate ning kohaliku paadi - haabja - kohta. Ning seejärel oligi aeg end tagasi bussi pakkida ja Pärnusse sõita.

Loodan väga, et lapsed ning täiskasvanud jäid meie esimese ekskursiooniga rahule ning soovivad kaasa tulla ka edaspidi.

Triin

No comments:

Post a Comment