23/06/2013

Projekti kokkuvõte ning uue algus

Tänaseks on projekt "Loodushariduslikud õppepäevad Pärnu maakonna lastele" jõudnud oma sisulise lõpuni. Jäänud on veel otste kokkutõmbamine, paberimajanduse korrastamine ning aruandlus. Kes projekte kirjutanud, see teab, millest räägin.

Kevade jooksul õnnestus meil läbi käia 12 erinevat rühma/klassi Pärnu linnast ning maakonnast. Valdavalt oli tegemist lasteaialastega ning enamasti telliti programmi "Väikesed matkasellid". Antud programmis said lapsed proovida nö kuivalt lõkke tegemist, proovisime suurest kilest ehitada varjualust, tuletasime meelde söödavad ja mürgised taimed, harjutasime orienteerumist kompassiga ning määrasime asukohta kaardil. Kõik ülaltoodud tegevused pakkusid lastele huvi ning nad lõid neis agaralt kaasa. Kokku õnnestus meil käia rohkem kui 200 lapse juures. Õpetajatepoolne tagasiside oli positiivne. Oldi rahul sellega, et palju oli praktilisi tegevusi ning lapsed olid kaasatud õppeprotsessi.

Minu jaoks oli äärmiselt huvitav ning omamoodi ka väljakutse kohandada programme vastavalt laste arvule, meeleolule ning teadmistele. Ükski läbiviidud programm pole teisega ühesugune. Sisu on muidugi sama, kuid interpreteerimise võimalusi on lõputult. Hea, kui on kaasas erinevad abivahendid ning peas piisav hulk mänge/tegevusi, millest vajaduse korral saab valida just selle kõige õigema.

Suur heameel on teatada, et meie projekt jätkub ka 2013/14 õppeaastal. Saime KIK-lt taas rahastuse viimaks läbi juba tuttavaid õppeprogramme lasteaialastele ja algklassiõpilastele ning lisaks põhikooli II ja ehk ka III astmele tarbimis- ning jäätmeteemalist õppeprogrammi. Kuid sellest lähemalt veidi hiljem. Enne on vaja vanad otsad kokku tõmmata.

Aitäh lasteaia- ning kooliõpetajatele usalduse eest.

Triin

No comments:

Post a Comment